AIESEC v mojom živote

Autor: Michal Žarnay | 22.11.2014 o 19:01 | Karma článku: 4,94 | Prečítané:  288x

Môj vzťah k AIESEC vhodne ilustruje nedávny kontakt s Baškou zo súčasného MC. Oslovila ma ako učiteľa na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline, ktorý vie, čo znamená AIESEC pre človeka. Okamžite sa vo mne zapli pozitívne spomienky na cca 16-ročné aktívne pôsobenie okolo tejto čarovnej značky: praktikant v Londýne, iksčejndžák na elsíčku, koordinátor entítí alebo potom neúnavný a vždy pripravený tréner či už pre značku ajtítítíes alebo ľubovoľné malé tréningy zručností, kde bolo treba. Naposledy v apríli 2012.

Hľadáte šikovných študentov, čo by pomohli AIESEC na ŽU? Jasné, Baška, aj ja! ... odkedy zavreli žilinskú pobočku a najcennejšie artefakty z nej skončili v mojej pivnici.

Tak sme zalovili v pamäti a spolu so skvelými spolupracovníkmi z VTP Žilina (kde prežíva ajsekársky duch aj po rokoch) oslovili zopár najaktívnejších študentov z ostatného roka. Zatiaľ márne. Keby som bol teraz študentom ŽU, tak hneď na Baškinu ponuku naskočím. Časy sa ale zmenili. V Žiline je to s ľudskými zdrojmi medzi študentami bieda...

Aj z tohto dôvodu som v lete dospel k osekaniu väzby na pozíciu vysokoškolský učiteľ na ŽU na jednu tretinu. Vysoké školstvo mi už ani na našej, v mnohých ohľadoch kvalitnej, fakulte akosi nekladie vhodné výzvy. Z dvojtretinovej voľnej nohy sa pohybujem v oblasti školenia manažérskych zručností a osobnostného rozvoja pre ľudí od 17 do 60 rokov.

Robím to jedine vďaka kvalitnému výcviku, ktorý som absolvoval pod značkou AIESEC a vďaka inšpirácii od množstva priateľov a známych, s ktorými som v tom prostredí prišiel do styku a s ktorými sa vždy rád stretnem, len čo to čas dovolí.

Moja manželka a jej veriaci kamaráti sa občas čudujú, prečo ma tak zaujíma osud iných ľudí okolo mňa a snažím sa im nezištne pomôcť. Aj na úkor svojho voľného času. Hoci významná časť mojej energie sa už venuje rodine, stále ma zaujímajú a fascinujú aj druhí, ktorí na sebe pracujú a ja ich môžem trošku pri tom poštuchnúť. To ma naučil AIESEC a uvedomujem si, že to potrebujem k životu, že bez toho by už nebol tak kvalitný.

A aj keď priority mi už nedovolia vymetať stretnutia Alumni Clubu tak, ako by som si niekedy želal, duch tejto medzinárodnej študentskej organizácie žijem naplno stále a rád stretávam nadšených kamarátov z nej pri rôznych príležitostiach. Tak snáď, alumníci, dovidenia na najbližšom konveniu?     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?