Good job, Good Company!

Autor: Michal Žarnay | 16.11.2011 o 23:36 | (upravené 16.11.2011 o 23:48) Karma článku: 4,70 | Prečítané:  976x

16. november, predvečer sviatočného dňa, ktorý padnutím na štvrtok pre mnohých vytvoril predĺžený víkend. Bežný študent našej univerzity je už popoludní doma, ak nie fyzicky, tak minimálne v mysli. To neplatí pre členov tvoriacej sa študentskej spoločnosti GoCo (Good Company) v rámci predmetu Povolanie podnikateľ na Žilinskej univerzite pod organizačnou taktovkou Vedecko-technologického parku.

Keďže nám na 17. november padlo dôležité cvičenie, kde bolo treba zariadiť kvantum vecí a urobiť dôležité rozhodnutia ohľadom ustanovujúceho valného zhromaždenia spoločnosti, ktoré bude o týždeň, museli sme nájsť náhradný termín. To je pre 13 študentov a 3 učiteľov, každého s iným individuálnym rozvrhom hodín, prakticky neriešiteľná úloha. Vždy sa nájde aspoň niekto, komu to nevyhovuje.

Veľká väčšina sa zišla o siedmej večer na avizované 1-2 hodiny. Komentovanie navrhnutých častí podnikateľského plánu, stanov, výpočet nulových bodov pre 4 výrobky, načrtnutie počtov plánovaných výrobkov, výpočet základného imania, počtu a ceny emitovaných akcií, rozdelenie úloh pre prípravu slávnostnej udalosti pred akcionármi... Výsledok? Tri hodiny nadšenej práce, u viacerých na hranici únavy a vnímania, končia rozchodom 12 ľudí (a jednej obetavej maminy) o 22:05. Fantastické.

Toto nie je obyčajná skupina študentov. Toto je GoCo - Good Company (čoskoro aj oficiálne). A ak sa s takou vervou pustia aj do realizácie svojich smelých výrobných plánov, ešte o nich a ich tričkách, sexuálno-výchovných DVD, kľúčenkách a trojrozmerných piškvorkach bude počuť. Minimálne počas tohto školského roka a možno nielen na Žilinskej univerzite.

Je mi cťou, že môžem byť jedným z jej inštruktorov. A už mi nechýba ani oželený fakultný ples. Pre týchto skvelých ľudí a takýto výnimočný zážitok sa to oplatilo.

Good job, Good Company!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

EKONOMIKA

Ďiaľnica pri Žiline bude načas unikátom. Nepovedie nikam

Úsek diaľnice bude čakať na svoj privádzač.


Už ste čítali?